שלום לכולם 
האתר ישתנה בתקופה הקרובה, כדי לקבל ולארח נושאים נוספים שחשובים לליבי. האתר ימשיך להיות בית עבור שיטת האבחון שלי שאיתה אני מאבחן בשנים האחרונות, התוכנית שלי לעתיד בנושא הזה להוציא ספר שיאגד את עיקר השיטה עבור כל אחד. בנוסף אשלב באתר אהבה יחסית חדשה שלי, הליכה בשבילי הארץ וצילום. אספר על שבילים שבהם הלכתי ואשלב בסיפור תמונות מהארץ המדהימה שלנו. בתוך הנושאים החשובים האלה אוסיף פינה אחת שתוקדש לחשיבה בנושא התנהלות כלכלית של משפחות, אחרי הכל יש לי תפקיד בנושא ואני חושב עליו רבות. פינה נוספת תוקדש במידת האפשר למאמרים שאני כותב. אני מזמין כל אחד לבקר באתר לפי תחומי העניין שלו. אשמח לענות על שאלות או להוסיף פרטים בטלפון. אפשר גם להשאיר שם וטלפון ביצירת קשר.  כלניות מהדשא בכניסה של קיבוץ דליהאת מאמרי זה אני מייחד לנושא חשוב שמרבים לשאול אותי עליו: איך בודקים התאמה לתפקיד? למה זה חשוב? האם יש דבר כזה? וכיצד כל זאת תורם להתקבל בראיון עבודה?

אנשים שעברו ראיונות עבודה יודעים לספר על מגוון רחב של התייחסויות שעלו במהלך ראיון העבודה, במצבים בהם הוחלט לא לקבל אותם לתפקיד שעל פניו נראה היה להם שהוא תפור בדיוק על פי מידותיהם. מצב כזה יוצר אצלנו לא אחת תחושה של אי נוחות רבה, חוסר ביטחון ביכולת שלנו ואכזבה מהמצב בו אנחנו שרויים.
חלק מההתייחסויות שאנחנו שומעים בראיונות עבודה הן: "אין לך מספיק ניסיון", "אתה 'אוברקווליפייד'", "נראה שיש לך יכולת טובה אבל אתה לא מתאים למה שאנחנו מחפשים", "אנחנו מחפשים מישהו ייצוגי". אנחנו שומעים מונחים שונים, אבל המראיינים לא תמיד חושפים בפנינו את מה שהמעסיק באמת חושב. מכאן עולות השאלות: מה המעסיק חושב באמת? מה הוא מחפש? מה הוא רוצה שאין לנו? יכול להיות שהוא מחפש עובד/מנהל עם גמישות והסתגלות גבוהים כדי להתמודד עם מצבים קשים של: עבודה בתנאים פיזיים ירודים, מצבים של חוסר וודאות, יכולת להתמודדות עם פיטורים, עבודה בסביבה של לקוחות קשים?… יכול להיות שהוא מחפש עובד עם קשרים עסקיים כדי להוסיף לקוחות לחברה? יכול להיות שהוא מחפש עובד עם עוצמה גבוהה כדי שהעובד יוכל להתמודד עם תפקידים מרכזיים בארגון?
אפשר מדברים אלה להבין שהמעסיק מחפש קשת רחבה מאוד של יכולות ונשאלת השאלה האם אנחנו באמת מכירים את היכולות האישיות שלנו במידה כזו שנוכל לדעת בביטחון שיש לנו בדיוק מה שהמעסיק מחפש גם כשאנחנו מרגישים לא טוב אחרי ראיון עבודה? האם אנחנו ידעים בדיוק מה איכות התקשורת הבין אישית שלנו והיכולת שלנו לספק הסברים במצבים שונים? האם אנחנו יודעים את רמת האמפתיה שלנו ואת היכולת שלנו ליצור קירבה עם צוות העובדים, ההנהלה והלקוחות? מה הרגישות העסקית שלנו? מה איכות העשייה השוטפת שלנו בביצוע מטלות יום יומיות?מה היכולת שלנו לפעול במצבי אי וודאות?
ניסיתי כאן לשפוך מעט  אור על מצבים רגישים אלה. במאמרים הבאים אמשיך להוסיף לכם ידע בתחום זה.